24. 6. 2024
Domů » Tři filmové horory, které byly inspirovány skutečností

Tři filmové horory, které byly inspirovány skutečností

3:15 zemřeš (The Amityville Horror)

Horor ve 3:15 zemřeš je z roku 2005 a zná ho většina naší populace. Mnozí ale nevědí, že tento horor je inspirován skutečnou tragédií, která se v domě stala.

V listopadu 1974 ve 3:15 bylo v domě v Amityville zastřeleno 6 členů rodiny DeFeových. Byli zabiti rodiče a jejich děti Marek (†12), John (†9)  Allison (†13) a Dawn (†18). Všichni byli zastřeleni brokovnicí ve spánku jejich synem a bratrem, Ronaldem DeFeo. Ten však začal tvrdit, že ho k tomu donutil sám ďábel v kápi, který mu podal brokovnici. Tuto teorii začalo podporovat i to, že při rekonstrukci vražd byl hluk z brokovnice slyšet 5 bloků od místa činu. Ten večer nikoliv. Zřejmě neprobudil ani nikoho v domě, protože všichni byli nalezení ve svých postelích a nikdo s těly nehýbal. Jsou teorie, že vrahem měla být Dawn, jelikož někdo měl vidět ženu v kápi, která hází brokovnici do potoka. Za všechny vraždy byl odsouzen Ronald DeFeo na 125 let. Krátce na to, se do domu nastěhuje rodina Lutzových, která v domě žije pouhých 28 dní, z domu prchá a nikdy se nevrátí ani pro své věci. Poté popíšou ve své knize svůj příběh a paranormální jevy, které zde viděli. Dům vyšetřovala i známá vyšetřovatelka paranormálních jevů – Lorrain Warren, která cítila v domě neskutečné zlo a dodala, že doufá, že se tak blízko peklu již nikdy nepřiblíží. Při vyšetřování byl vyfotografován i malý chlapec, který se podobá malému Johnovi, ten večer však žádné dítě v domě nebylo. Nyní v domě žije rodina, která je v domě spokojená. Nicméně masakr v Amityville rozdělilo společnost na dvě skupiny – ti, kteří věří, že se v domě nachází čiré zlo, a ti kteří jsou vůči těmto tvrzením skeptičtí – nebo tomu jen nechtějí věřit?

V zajetí démonů (The Conjuring)

Tento horor, který byl uveden do kin v roce 2013, se zakládá na pravdivým případem, kterým se zabýval manželský pár Warrenových, kteří vyšetřují nevysvětlitelné paranormální jevy.

Celý příběh se odehrává v Harrisville. Roku 1971 se do domu přistěhují manžele Perronovi se svými pěti dcerami. Vše začíná nenápadně mizením věcí nebo jejich přemisťování, po domě se rozléhají podivné zvuky. Ve sklepě, který se v domě nachází, se prudce mění teplota a je cítit neskutečný zápach. Dcery Perronových často vidí duchy – například děti, neškodné postavy ale i rozzlobené tváře, děti si zvlášť pamatují přízrak jménem Bathsheba. Nenápadné náznaky se ovšem začaly stupňovat, a začalo docházet na fyzické útoky vůči rodině. Při zjišťování historie domu se rodina dozvídá, že před nimi zemřelo mnoho obyvatel domů za nevysvětlitelných okolností. Také se ukázalo, že mezi osobami, které v domě žily, byla i žena jménem Bathsheba Thayer. Tato žena měla porodit celkem čtyři děti a tři z toho velmi brzy zemřely. Batsheba začala být považována za čarodějnici, která se zaprodala ďáblu. Tyto urážky neunesla a oběsila se na zahradě domů. Rodina tyto útoky snášela dohromady 3 roky, než se případů ujali manželé Warrenovi. Filmové zpracování končí šťastně, kdy se manželům podaří ducha z domu vypudit – ve skutečnosti k tomu však nedošlo a rodina Perronových se musela vystěhovat. Každá další rodina, co v domě žila popisuje setkání s duchy a Bathsheba je i nadále přízrakem, kterého se nepodařilo vypudit.

Anabelle 

Panenky odjakživa měly být nejhezčími dárky pro holčičky. Ne každá panenka slouží jako hračka pro děti. Příkladem je tím panenka Anabelle, podle které byl zfilmován stejnojmenný horor, který byl uveden do kin v roce 2014.

Maminka Donny chce své dceři udělat radost a tak jí daruje panenku. Donna je zdravotní sestra a panenku si vezme s sebou na kolej do pokoje, který sdílí se svou kamarádkou. Panenka se ale sama začíná přemisťovat, obě dívky mají noční můry a po zdech se objevují nápisy psané dětským písmem. Podle manželů Warrenových je v panence zlý duch, který hledá člověka, do kterého by se mohl přemístit. Manželé Warrenovi si panenku odvezou k sobě domů, kde jí umístí do skleněné vitríny a je umístěna doma v jejich muzeu, kde je plno předmětů, které manželé Warrenovi odvezli pro bezpečí všech z jejich dosahu.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient