20. 2. 2024
Domů » Proč si ženy vybírají raději drsňáky a potížisty?

Proč si ženy vybírají raději drsňáky a potížisty?

Existuje mnoho žen, které skáčou do náruče mužům, před kterými je vždy jejich matky varovaly. Někdy to dokonce vypadá, že to tak chtěla sama příroda, a takové ženy mají na drsňáky nějaký instinkt. Vůbec jim nevadí, že se s nimi často dostanou do potíží, něco je k nim zkrátka táhne. Díky výzkumu už dnes víme, proč tomu tak je. Konečně jsme zjistili, proč mají hodné holky tendenci vybírat si drsňáky.

Přitahuje je jejich sebevědomí

Nejde tedy jen o to, že by daní muži byli potížisty. Ženy fakticky přitahuje jejich vysoké sebevědomí. Takoví muži si jsou tak jistí, že z nich tato vlastnost přímo srší, a to ženy přitahuje. Můžeme to pozorovat například na vztahu s jejich přáteli, na autech, která řídí nebo třeba na jídle, které si objednají v restauraci.

Může za to i ovulace

Že to tak chce sama příroda, je do jisté míry pravda. Věda říká, že když žena prochází stádiem ovulace, tak její hormony ovlivňují její úsudek, co se mužů týče. Muži, s nálepkou drsňáka, se jim tedy do budoucna zdají jako skvělí otci pro jejich děti. V době ovulace ženy přitahují dobře vypadající a charismatičtí muži se špetkou rebelie.

Drsňáci jsou jako osobnost atraktivnější

Je tomu tak z toho důvodu, že tito muži se o nic nestarají. Zkrátka nemají nastavená žádná pravidla, která by je zužovala. Vytvářejí si totiž svá vlastní pravidla. Neznamená to však, že by se takoví muži nedokázali kontrolovat, ale zkrátka taková kontrola není potřeba. Jsou vždy zapálení do svých snů a představ. Navíc ženy také přitahuje, že přestože jsou tito muži do jisté míry dost nekonvenční, stále vědí, jak se mají chovat k dámě.

Některým ženám se také líbí představa, že drsňáky dokážou změnit na ty hodné nebo představy, že dotyčný se ke všem chová nevrle, ale na ni je hodný, což ji dělá v jeho očích výjimečnou.

I ženy touží po dobrodružství

Dobrodružství a vzrušení k drsňákům rozhodně patří. Možná to nemusí být na první pohled zřejmé, ale i ženy tuto vášeň sdílí. Někdy je však třeba v nich toho dobrodružného ducha probudit, což se daří právě drsňákům.

Ženy se s nimi cítí v bezpečí

Ženy těmto typům mužů dávají přednost také z toho důvodu, že se s nimi cítí v bezpečí. Hodně žen může považovat sami sebe jako zranitelné, a proto hledají muže, který by je ochránil. Důvodem bude hlavně fyzický vzhled, a zejména pak silné paže.

Ženy si raději vyberou atraktivního muže než toho hodného

V jedné studii dostaly ženy na výběr mezi dvěma charakteristikami mužů a měly si vybrat, kterou z nich upřednostňují. Většina žen volila charakteristiku s dobrými fyzickými atributy, a charakteristika hodného a milého muže často zůstávala upozaděna. Nicméně, pokud by měly ženy vybírat muže pro dlouhodobý vztah, volba hodného kluka narostla.

S drsňáky mohou vypustit zlobivou holku

Některé studie ukazují, že ženy, které v sobě potlačují vzpurné sklony, přitahují právě muži, se kterými tuto svou skrytou stránku mohou uvolnit. U takových žen byla tato rebelská povaha často potlačena v průběhu dospívání, ale mnoho žen se nechalo slyšet, že čas od času by tuto část svého já chtěly vypustit na světlo. To si nejlépe dokážou představit po boku drsňáka.

5/5 - (1 vote)
Tvorba webových stránek: Webklient