24. 6. 2024
Domů » Očistná kúra pomocí jablek

Očistná kúra pomocí jablek

Zbavit tělo škodlivin a ještě shodit pár kilo dolů? Zkuste očistnou jablečnou kúru. Jablka totiž dokáží doslova divy a jaro je ideální čas pro detox organismu. Kromě toho je čas jablek, v této době jsou cenově dostupná a hlavně čerstvá. Podzimní a zimní odrůdy tuzemských jablíček jsou ideálním zdrojem vitamínů, vlákniny a lékem na oslabený organismus. Navíc dodají tolik potřebnou energii, které je v době po zimě nedostatek. Vyzkoušet můžete třídenní čistící kúru, jablečný den nebo alespoň sníst jablko před spaním.

Třídenní jablečný detox

Za metodou třídenní jablečné kúry stojí americký léčitel Edgar Cayce, který nedoporučoval tuto dietu ke snížení váhy, i když to je jeden z důsledků kúry, ale na odstranění jedů z těla. Princip třídenního jablečného detoxu je jednoduchý. V průběhu tří dnů se smí jíst pouze jablka v jakémkoli množství. Důležitou součástí je také pitný režim, během dne je nutné vypít 2-3 litry čisté vody nebo bylinkového čaje. Třetí den je nutné zakončit detox větší polévkovou lžící olivového oleje, což uleví játrům a uzavře detoxikaci.

Postní nebo jablečný den?

Pro ty, kteří nechtějí jíst jablka celé tři dny, je varianta jednodenní. Ideální je takový den zařadit v průběhu každého týdne, je možné jej střídat s postním. Zařazením jablečného dne ulevíte organismu, povzbudíte činnost střev, usnadníte činnost játrům i ledvinám, ale také snížíte cholesterol. Díky obsaženým vitamínům E, C a A navíc posílíte imunitu. Pro ideální účinky je vhodné během jablečného dne sníst 1,5-2 kg jablek a vypít 3,5 litru čisté vody.

Čím více, tím lépe

Už naši předci věděli, že konzumací velkého množství jablek lze léčit mnohé neduhy. Na revmatismus se doporučovalo sníst kilogram jablek k běžné stravě denně po dobu tří týdnů, ale při dlouhotrvajících potížích i 100 dní za sebou. Takové množství je pro někoho těžko představitelné, proto je dobré začít s jedním až dvěma jablky denně. To druhé je dobré sníst až těsně před spaním, pomůže s usínáním a ráno zbaví tělo jedovatých látek.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient