25. 6. 2024
Domů » Jak sportovat i v období manstruace? Řešení tu je a možná vás překvapí!

Jak sportovat i v období manstruace? Řešení tu je a možná vás překvapí!

Chcete sportovat i během menstruace? Máme pro vás řašení. Vyzkoušejte menstruační kalíšek!

Menstruační kalíšek vám změní život, protože najednou budete moci dělat během vašich dnů cokoliv – a to bez omezení. Sport nebude výjimkou!

Mohu sportovat s menstruačním kalíškem?

Ano, ano a ano! Nejprve je však důležité si vyjasnit, zda je vůbec sport při menstruaci vhodný pro vaše zdraví.

Sport během menstruace není zakázán, naopak lékaři ho doporučují, pokud tedy máte chuť a sílu, sportujte! Ačkoli různé fáze, kterými procházíte během celého cyklu, mají dopad nejen na naši fyzickou aktivitu, ale i na naše tělo obecně, ne všechny ženy si tyto změny všimnou nebo ne se stejnou intenzitou.

Pokud jste jednou z těch, kterým nebrání menstruační bolesti vrhnout se do posilovny nebo se pustit do intenzivního běhu, pak bude menstruační kalíšek vaším největším spojencem. Menstruační kalíšek je vyroben z kvalitního, pevného, ale pružného materiálu, který se zcela přizpůsobí  vašim vaginálním svalům.

Zdroj obrázku: https://unsplash.com/

Je používání menstruačního kalíšku při sportu pohodlné?

Tvar kalíšku byl navržen tak, aby vám umožnil zůstat v pohybu a aktivní. Menstruační kalíšek je určen především pro sportovkyně nebo pro ženy, které se věnují pravidelnému cvičení.

Po zavedení se menstruační kalíšek ve vašem těle nepohybuje a vy si ani nevšimnete, že tam je, což z něj dělá nejzdravější a nejbezpečnější možnost, jak se vypořádat s menstruační krví při sportu.

Jakým sportům se s kalíškem mohu věnovat?

Lze jej doporučit pro bojová umění, běh, tanec, gymnastiku, jízdu na koni, jógu, pilates, pole dance, zkrátka tradiční i méně tradiční druhy sportů.

Menstruační kalíšek oceníte při jakémkoliv vodním sportu. Můžete se s ním směle koupat v bazénu, plavat v rybníce i potápět v moři. Vzhledem k tomu, že menstruační kalíšek krev neabsorbuje, ale sbírá, nemusíte ho vyměňovat ihned po každém koupání, pobyt u bazénu nebo na pláži si tak můžete užít naprosto nerušeně, menstruační kalíšek totiž neabsorbuje ani chlór z bazénu, ani bakterie ze špinavé vody.

Tip: Menstruační kalíšek zakoupíte na Pilulce.

Existuje nějaký druh sportu, který nemohu dělat?

Víte, že s menstruačním kalíškem lze udělat stojka? Ano, menstruační kalíšek je kompatibilní se všemi sporty včetně těch nejsložitějších jógových pozic! Bez strachu z protečení.

Kalíšek je odolný a vysoce spolehlivý. Jeho speciálně navržená konstrukce a tvar vám umožní sportovat být vždy v pohybu, aniž byste se nechaly menstruací omezovat.

Zdroj obrázku: https://unsplash.com/

Existuje při sportu s kalíškem nějaké omezení?

Používáte-li menstruační kalíšek při sportování, vyprázdněte jej před jeho začátkem. Tím zajistíte, že se během cvičení nenaplní a nebudete se muset starat o to, kde ho vyměníte.

Každá žena je jiná, a pokud nemáte příliš silné krvácení, stačí, když si kalíšek vyměníte například doma před cestou na lekci jógy/pilates/tance apod. Zamezíte tak všem nepředvídaným událostem.

Na druhou stranu, pokud používáte menstruační kalíšek poprvé, před tím, než s ním půjdete do posilovny nebo do bazénů, je nejlepší si ho nejprve vyzkoušet doma – například v kombinaci s vložkou. Ujistíte se tak, že kalíšek správně zavádíte, zda je dobře umístěn a nedochází k nechtěným únikům krve.

Je zcela normální, že si někdy ohledně krvácení děláte víc starostí, než je nutné. Postupně budete objevovat své vlastní triky, jak z používání menstruačního kalíšku vytěžit jeho maximum pro aktivnější a kvalitnější život.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient