24. 6. 2024
Domů » Trápí vás rozdílná barva očí? Máme pro vás řešení!

Trápí vás rozdílná barva očí? Máme pro vás řešení!

Oční heterochromie neboli různobarevnost duhovek. Tato anomálie trápí pouze dvě procenta lidí na celé planetě, ale možná jste to právě vy, kdo do této skupiny spadá a trápí ho, že má každé oko jinak barevné. Nemá smysl si nalhávat, že by byla různobarevnost očí nepřehlédnutelná – je tomu spíše naopak, pokud má někdo jedno oko modré a druhé například hnědé, přitahuje pozornost jako magnet. Ta ovšem nemusí být žádaná a mnoho lidí proto řeší, jak se s tímto problémem vyrovnat. Máme pro vás řešení.

Proč vzniká heterochromie?

Odstínová odlišnost projevující se v oční duhovce vzniká v důsledku přebytku či nedostatku pigmentu melaninu. Většinou bývá geneticky daná, to znamená, že už se s ní dané osoby narodí, někdy se ale může objevit i v průběhu života, a to jako důsledek poranění či nemoci. A byť je tato abnormalita opravdu výjimečná a daným jedincům dodává punc jedinečnosti, aniž by je jakkoliv omezovala na zdraví, je spousta těch, kteří se psychicky s tímto problémem nevyrovnají a hledají řešení, jak přestat přitahovat pozornost a zařadit se mezi ty „normální“, tedy ty, kteří mají obě oči stejně barevné. Řešení přitom může být poměrně jednoduché: kontaktní čočky nedioptrické – barevné

Proč zvolit barevné kontaktní čočky?

Odpověď je jednoduchá – jsou opatřeny barevnou vrstvou, která překryje přirozenou barvu duhovky, což je přesně to, co potřebujete, pokud máte každé oko jinak barevné. Navíc jsou kontaktní čočky nedioptrické – barevné určeny i pro ty, kteří nemají žádné oční vady, což už ostatně naznačuje i jejich označení. Stačí tedy navštívit optiku, nebo některý z prověřených e-shopů, jako je například Top Crazy, a vybrat si požadovaný odstín. Můžete si ostatně zakoupit čočky v obou barvách vašich očí a každý den sjednotit tu barvu, po které zrovna toužíte.

Při používání barevných kontaktních čoček nedioptrických si navíc nemusíte dělat žádné starosti o zdraví vašich očí. Čočky jsou naprosto bezpečné, barevná vrstva nepřichází do přímého kontaktu s duhovkou, takže nezpůsobuje žádné alergické reakce. A pokud zvolíte opravdu kvalitní produkt, který nabízí právě třeba Top Crazy, pak máte jistotu, že jsou vaše oči v bezpečí a vy konečně dosáhnete požadované „normálnosti“.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient