24. 6. 2024
Domů » Hokejové vybavení by mělo být kvalitní i u amatérů

Hokejové vybavení by mělo být kvalitní i u amatérů

I přes posledních několik nezdarů našich hokejových reprezentantů na mistrovství světa je hokej v našich zeměpisných šířkách stále jedním z nejoblíbenějších sportů. Není tak divu, že ho u nás stále hraje amatérsky velké množství lidí.

Chcete-li si však užívat nejrychlejší kolektivní sport na světě maximálním způsobem a zároveň se co nejvíce chránit, bez vhodného vybavení se neobejdete.

Hokejka je základ

I naprostému laikovi musí být zcela jasné, že bez hokejky se hrát nedá. Jak si ale vybrat tu správnou? Hokejky se dají koupit v mnoha velikostech a odlišují se od sebe, i co se kvality týče.

Sice zde za všech okolností neplatí přímá úměra, že dražší rovná se lepší, nicméně opravdu dobré hole stojí nemalé peníze. Pro profesionální hraní je potřeba vybírat z těch nejlepších modelů, avšak pokud hrajete jednou za týden na rybníku nebo na blízkém veřejném kluzišti, bohatě vám postačí nějaká střední třída.

Takové hokejky už bývají dostatečně lehké, aby se nejednalo o zbytečné závaží, nicméně disponují i náležitou odolností. Tudíž se s nimi hraje více než obstojně.

Ochrana

Hokej je rychlá a docela tvrdá hra. Bez odpovídající hokejové výstroje se tedy také neobejdete. Nová vás může přijít na pořádné peníze, ovšem zánovní lze koupit klidně i za čtvrtinu, a to v dobrém stavu. Než ji však na sebe navléknete, pořádně ji vydezinfikujte a části, které jsou k tomu způsobilé, dejte do pračky. Zbavíte tak výstroj nejen zápachu, ale i případných bakterií.

Ohledně ochrany hlavy se už ale příliš šetřit nevyplácí. Použité hokejové helmy mohou disponovat různými a na první pohled neviditelnými prasklinami, a tudíž je lepší koupit si raději novou.

Stejně jako v přídě přileb na motorku, tak i u hokejové helmy je zásadní schopnost udržet hlavu v bezpečí. Proto by měla být maximálně kvalitní. Pouze u takového typu budete mít jistotu stoprocentního bezpečí.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient