24. 6. 2024
Domů » Tea tree oil: Přírodní dezinfekce na ruce

Tea tree oil: Přírodní dezinfekce na ruce

Olej z čajovníku australského je znám pro své širokospektré účinky. Využívá se ve farmacii a v kosmetice. Jedním z blahodárných účinků tea tree oleje je schopnost dezinfikovat pokožku a různé povrchy v domácnosti. Působí proti virům, bakteriím a plísním.

Účinky čajovníku australského

V tea tree oleji se nachází 150 aktivních látek, díky kterým olej působí proti virům, bakteriím a plísním. Pomáhá léčit opary, některé druhy ekzému, akné a kvasinkové infekce na kůži. V kosmetice je olej z čajovníku přidáván do přípravků na čištění mastné pleti. Tea tree oil hojí drobná poranění kůže – škrábance od zvířete, odřeniny, lehčí popáleniny. Zklidňuje pokožku po hmyzím štípnutí.

Jako každá droga, i tento blahodárný olej má svá pro a proti. Stoprocentní neředěný olej z čajovníku australského může podráždit pokožku. Tea tree olej by se neměl dostat na sliznice. Pokud se tak stane, umyjte postižené místo proudem vody.

Jak použít tea tree oil na dezinfekci  

Koncentrovaný dezinfekční prostředek je vhodné naředit vodou v poměru 3:1. Antivirovou a antibakteriální dezinfekci nanášejte na zdravou kůži rukou či nohou. Nechte působit dvě minuty a poté můžete pokračovat v běžných činnostech. Tea tree olej dokáže zničit až 99,9 % virů.

Pro čištění povrchů a ploch v domácnosti nalije naředěný koncentrát do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte na místa, která chcete dezinfikovat, nechte chvíli působit a setřete suchým nebo vlhkým hadrem.  

Kromě toho, že úklid s tee tree olejem vydesinfikuje a provoní vaše obydlí, odpudí nevítaný savý hmyz. Blechy a vši ho totiž nemají rády. Inhalace vonných výparů, které se linou po dokončeném úklidu, je prospěšná dýchacím cestám Pomáhá zmírnit dýchací potíže v chřipkovém období.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient