24. 6. 2024
Domů » Proč si každý večer mazat nohy hořčíkovým olejem?

Proč si každý večer mazat nohy hořčíkovým olejem?

Vypadá to, že jde o nějaký podivný rituál, ale pravda je jiná. Hořčíkový olej je zázračným přírodním lékem, který vám pomůže k lepšímu spánku i zdraví. Přitom je cenově dostupný.

Hořčíkový olej není nic jiného než přípravek z vody a chloridu hořečnatého. Jelikož má lepkavou olejovitou konzistenci, říká se mu olej.

Možnosti použití jsou opravdu široké

Hořčík je zcela zásadním minerálem pro správné fungování více než 300 biochemických reakcí v našem těle. Většina lidí ho však má nedostatek. Zvýšené množství by měli přijímat lidé, kteří hodně sportují či žijí ve stresu. Málokoho však napadne doplňovat ho právě prostřednictvím hořčíkového oleje.

A jaká tedy nabízí hořčíkový olej použití? Lze si s ním čistit zuby, mýt obličej či masírovat nohy. Pozastavme se u té poslední zmiňované činnosti.

Dopřejte si večerní masáž nohou

Pokud si vyhledáte pro hořčíkový olej zkušenosti dalších uživatelů, na informace o masáži nohou narazíte poměrně často. Provádět by se měla hezky večer před spaním, protože:

Hořčík pomůže s produkcí melatoninu, tedy hormonu regulujícího váš spánek. A mimochodem, na hořčíku je závislý i serotonin, hormon štěstí!

Zázračnou schopností hořčíku je vtahování vody do stolice, takže se vám ráno mnohem lépe půjde na záchod. Budete mít uvolněná střeva.

Hodně sportujete? Vaše svaly potřebují k uvolnění hořčík. Bez něj se v nich hromadí kyselina mléčná, která způsobuje křeče. Hořčík přitom nefunguje pouze na křeče v nohou, ale také při migrénách nebo PMS.

Hořčíkový olej se snadno aplikuje

Chcete-li hořčík přijímat raději v podobě doplňku stravy, směle v tom pokračujte. Jestli se chystáte dát šanci hořčíkovému oleji, pořiďte si hořčíkový olej ve spreji a ideálně nějaký kvalitní. Kvalitní hořčíkový olej prodává e-shop Woldoshop.cz. Jimi nabízený produkt pochází z oblasti Zechstein, která je považována za nejkvalitnější přírodní zdroj hořčíku.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient