24. 6. 2024
Domů » Ploché střechy zažívají renesanci. Jak zajistit, aby objekty dobře chránily před nešvary počasí?

Ploché střechy zažívají renesanci. Jak zajistit, aby objekty dobře chránily před nešvary počasí?

S plochými střechami se šlo dříve setkat hlavně u panelových domů a komerčních objektů. V dnešní době se však stávají nedílnou součástí mnoha rodinných domů. Je to dáno především jejich méně pracnou výstavbou, přinášejí také řadu dalších výhod.

Dobrá hydroizolace je pro bezpečnou plochou střechu základem

V případě ploché střechy hraje vždy zásadní roli kvalita jejího provedení. Jde o druh střechy, jež má sklon maximálně do 5º. Minimální spád býval v minulosti dosti značným problémem, a to hlavně kvůli špatně provedené izolaci. Moderní hydroizolace ploché střechy však dokážou dokonale zadržet vodu, která se díky tomu nedostává do vnitřních prostor objektu. Využívají se k tomu nejen tradiční asfaltové pásy, ale také precizní hydroizolační materiál. Přednost v tomto směru dostávají speciální hydroizolační fólie typu TPO, EPDM či EVA.

Moderní ploché střechy snižují tepelné ztráty nemovitostí

Rekonstrukce a oprava střech, které mají minimální spád, může zvýšit celkovou životnost stavby. Ploché střechy, jsou-li kvalitně provedené, mívají běžně životnost v řádech desítek let. Poničit by je neměl ani silný vítr. Dalším důležitým aspektem je kvalitní zateplování střech. V minulosti totiž právě skrze ploché střechy vzhledem ke špatné izolaci unikalo z domů značné množství tepla, což pociťovali hlavně majitelé horních bytů. Moderní ploché střechy dokážou tento problém zcela eliminovat.

Ploché střechy se dají umně využít pro vytvoření teras, velké popularitě se navíc v posledních letech těší jejich osazení zelení, kdy vznikají takzvané zelené střechy.

Máte-li zájem o realizaci či opravu ploché střechy, obraťte se na společnost AHF stavby. Tato firma poskytuje komplexní služby v oblasti hydroizolací plochých střech. V rámci poptávky vám zdarma navrhne vhodné technologické řešení, bezplatně rovněž vyhotoví cenovou kalkulaci.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient