24. 6. 2024
Domů » Plastové přepravky a sudy užijete i v domácnosti

Plastové přepravky a sudy užijete i v domácnosti

Přepravky jsou vynikajícím pomocníkem pro dopravu veškerého zboží od dodavatelů směrem do obchodů či od výrobců k dodavatelům. Využijete je však také v domácnosti a z dobrých důvodů byste měli zvolit ty plastové.

Plast přišel jako zázračný materiál, začali jsme z něj vyrábět téměř všechno, protože opravdu dokáže nahradit velké množství materiálů. V posledních letech jej ale vnímáme trochu negativněji kvůli znečišťování planety. V oblasti přepravy bychom na něj ovšem rozhodně zanevřít neměli.

Plastové přepravky jsou skutečně praktické

Proč firmy i domácnosti, například pro skladování ovoce, upřednostňují plastové přepravky, a proč byste to měli dělat i vy?

Hmotnost: Plastové přepravky jsou samy o sobě lehké. Ve firmách se dají přepravovat i na vozících pod přepravky – viz https://www.pkgroup.cz/voziky-pod-prepravky/, protože manipulace s nimi je skutečně snadná.

Odolnost: Plastu nevadí voda, vlhko ani jiné nepříznivé podmínky. Vydrží toho opravdu hodně, nezkroutí se a nezmění své vlastnosti.

Rezistence vůči pachům: Plast do sebe nenasaje pach z obsahu bedýnky. A funguje to i obráceně, z materiálu se nebudou uvolňovat žádné škodlivé látky, tedy jestliže vyberete vhodné přepravky. Ideální je zvolit ty, co jsou přímo určené na ovoce a zeleninu či pečivo a lahůdky.

Trápí vás ta ekologická stránka věci? Plast přece není nutně špatný pro naši planetu. Když ho správně recyklujeme, neublíží jí, ba naopak prospěje. Místo drancování přírody a těžení nových zdrojů na výrobu dalších přepravek prostě jen znovu využijeme původní materiál.

Na zahradě užijete rovněž plastové barely

Máte-li zahrádku, plastové přepravky na ovoce či zeleninu každopádně užijete. Spolu s nimi se vám budou hodit i plastové barely. Když už jsme totiž u té ekologie, to nejmenší, co můžete udělat, je sbírat dešťovou vodu a používat ji na zalévání zahrádky. Plastový sud přitom není finančně náročnou záležitostí, podívejte se na https://www.pkgroup.cz/nadoby-sudy-barely/. Lze do něj svádět vodu z okapu.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient