19. 7. 2024
Domů » Alternativní brčka pozvednou váš nápoj – mohou být z nerezu, papíru, bambusu a dokonce i mouky

Alternativní brčka pozvednou váš nápoj – mohou být z nerezu, papíru, bambusu a dokonce i mouky

Umíte si představit long drink bez brčka? Sladká Piňa colada, svěží Mojito a další míchané nápoje bez brčka jsou jako kůň bez podkovy. Dá se v tom chodit, ale není to ono. Světové velmoci zakazují výrobu jednorázových plastů včetně brček. Je čas popřemýšlet o „zelených“ alternativách.   

Alternativní brčka

Italské bary preferují biologicky rozložitelná brčka vyrobená z těstoviny. Vypadají jako větší špagety. Majitelka kavárny na Filipínách zase vyrábí brčka z listů kokosových palem. I my můžeme přispět svou troškou do mlýna.

Česko není těstovinová velmoc. Palmy nám za oknem také nerostou. Naštěstí máme ještě jiné možnosti. Můžeme si pořídit brčka papírová, skleněná, bambusová či nerezová. Všechny vyjmenované „alternativy“ budou brzy považovány za standard. Mnoho států totiž vydalo zákaz na výrobu a používání plastových brček.

Skleněná elegance

Hezkou alternativou jsou skleněná brčka, utváří elegantní dojem nápoje. Ale pozor – nekousat! Nemusíte se však obávat poranění úst. Brčka ze skla jsou vyrobené z materiálu, který nelze snadno rozkousnout. Vydrží i několik pádů na zem.

Přírodní bambusová brčka

Preferujete-li přírodní vzhled a dojem, pak bambusová brčka jsou vhodnou volbou. Bambus je přírodní materiál a je stoprocentně biologicky rozložitelný. Po použití je skladujte v suchu, aby vydržely co nejdéle v pěkném stavu. Mnoho spotřebitelů mylně věří, že bambus má rád vodu, ale není tomu tak.    

Nesmrtelná nerez ocel

Nerezová brčka jsou doslova nesmrtelná. Pády na zem je neponičí. Lze s nimi svádět boj v kousání – pro nerezové brčko to bude 1:0. Možná s nimi můžete i šermovat. Brčka z nerez oceli pravděpodobně přežijí i jejich majitele. Nerezová brčka do nápojů neuvolňují žádné škodlivé látky, jakou jsou ftaláty a BPA. Obchodníci nabízejí i duhově barevné varianty.

Díky neukázněnosti nebo nevědomosti spotřebitelů klasická plastová brčka znečišťují naši planetu. Jsou jich plné vodní toky, půda a moře. Některé oblasti oceánů vypadají jako skládka na vodě. Jestli milujete barevná plastová brčka, kupte si je do zásoby. Brzy jim bude konec. A prosím, třiďte je.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient