24. 6. 2024
Domů » Proč je číslo 420 symbolem konopí

Proč je číslo 420 symbolem konopí

Kolem konopí existuje spousta legend, ať už se týká jeho účinků, neexistence léčivých schopností apod. Nejinak tomu je kvůli číslu 420. Proč je konopí spojováno zrovna s číslem 420? Neexistuje na to jednoznačná odpověď, někteří tvrdí, že odkazuje na úmrtí Boba Marleyho, to je ovšem pouhý mýtus. Bob Marley skonal 5.11.1981 a ani jeho narozeniny nepřipadaly na datum 20.4. Jiní zase tvrdí, že 20.4. je ideální doba pro výsadbu konopí. To je teprve nesmysl vzhledem k tomu, že záleží, kde bydlíte a jaké je zde podnebí. Další svádějí na číslo 420 označení počtu sloučenin v konopí. Ani to není pravda, v konopí se vyskytuje více než 500 různých chemických sloučenin. Jako nejpravděpodobnější původ spojení čísla 420 s marihuanou, se jeví příběh pěti studentů v kalifornském městě San Rafael.

Jak to tenkrát bylo

Skupina si říkala Waldos a každý den chodila kouřit marihuanu za zeď školy. Jednou se k nim přidal další mladík, tou dobou člen pobřežní stráže. Vlastnil ilegální pole s marihuanou a chtěl, aby se o něj kluci postarali. Protože měl strach, neřekl přesně, kde pole najdou, dal jim jen vodítka. Waldos si nakreslili podle nápověd mapu a slíbili si, že každý den přesně ve 4:20 odpoledne se sejdou u sochy Louise Pasteura a budou hledat ono pole. Sice ho nikdy nenašli, ale jejich heslo 420 zůstalo dodnes spojeno s marihuanou. Mnozí na protest proti zákazu marihuany ve Spojených státech dodržují čas 4:20, aby si užili svůj kuřácký rituál.

Mnohem důležitější ale je, že za legalizaci marihuany stále bojují lidé, kteří věří v její schopnosti. Miliony lidí denně užívají extrakty z technického konopí, které jim usnadňuje život, protože má prokazatelně blahodárné účinky. Každý z nás má právo na názor, je dobré si ale prvně sehnat fakta a teprve potom si udělat vlastní obrázek o tom, kde je pravda. Na rozdíl od Ameriky u nás lidé rozeznávají rozdíl mezi marihuanou a technickým konopím, takže mohou využívat benefitů, které tato rostlina nabízí, naprosto legálně.

5/5 - (1 vote)
Tvorba webových stránek: Webklient