25. 6. 2024
Domů » Je nejvyšší čas začít chránit naše přirozené klima. Co nám hrozí, když nezačneme jednat? 

Je nejvyšší čas začít chránit naše přirozené klima. Co nám hrozí, když nezačneme jednat? 

Jednou z největších snah předních světových kapacit je v současnosti ochrana našeho životního prostředí. Není se čemu divit, protože stojíme zrovna na křižovatce, která rozhodne o naší blízké budoucnosti. Ta bude buď příjemná, nebo bude znamenat zničení přirozeného chodu celé Země. Jaké potíže nám hrozí? 

Největší hrozbou je nárůst teplot 

Zdaleka nejkritičtějším a nejprobíranějším tématem moderní doby je globální oteplování. V současnosti je totiž již plně dokázáno, že průměrné teploty ve všech částech světa pomalu a jistě rostou. Pokud nesnížíme právě probíhající rychlost tohoto fenoménu, dočkáme se již za pár desítek let velmi černého scénáře. Ten bude znamenat desertifikaci ohromných území všech kontinentů, což povede k masivnímu hladomoru i nedostatku pitné vody. 

Tyto důsledky změny klimatu se budou týkat úplně každého člověka na celé planetě. Nejedná se tudíž pouze o jakési vzdálené varování, ale reálnou a blízkou předpověď. Důkazem toho je fakt, že už v dnešní době pozorujeme výrazné klimatické změny v ČR. Ty se budou postupem času jen zhoršovat, pokud nezačneme aktivně jednat. 

Největším viníkem jsou samozřejmě emise CO2, které naše civilizace vypouští v extrémním množství úplně každým dnem. Tyto zplodiny zabraňují planetě se zbavovat přebytečného tepla a udržují jej uvnitř ekosystému. 

Musíme se spoléhat na čistou energii 

Základem všeho je adekvátní přechod na využitelnou a šetrnou energii. Na našem území se tomuto tématu věnuje převážně společnost E.ON provozující inovativní ekologickou soutěž s názvem E.ON Energy Globe. Jejím úkolem je vyhledávání a zavádění nejlepších ekologických projektů vytvářejících neškodnou energii. Ta následně putuje k zákazníkům tohoto známého poskytovatele, čímž se absolvují tolik potřebné kroky k bezpečnější budoucnosti.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient