19. 7. 2024
Domů » Jaký vybrat dárek k výročí

Jaký vybrat dárek k výročí

Výročí je velká událost. Nezáleží na tom, jak dlouho spolu jste. Ať už to je první výročí, nebo padesáté, chce to oslavu. Nebudeme si nic nalhávat, očekává se od nás, že se vytasíme se skvělým dárkem. Může to být originální dárek domácí výroby, večeře v restauraci, ale i něco dražšího. Důležité je, abyste vystihli, co pro vás váš vztah znamená.

Šperk na zakázku

Řetízek, náramek, prstýnek, hodinky nebo třeba klíčenka se dají objednat na zakázku. Můžete si je nechat upravit podle vašich představ. Často si partneři nechávají vyrýt svá jména, datum výročí, datum narození dětí nebo jména dětí. Pokud se rozhodnete pro tyto nákladnější dárky, finanční jistotu vám může pomoci vytvořit půjčka na účet.

Ke krabičce se šperkem můžete přidat bonboniéru a květinu. Při výběru květiny dávejte pozor, abyste nevybrali takovou, která není žádaná. Někdo má v oblibě řezané kytice, někdo má radši květiny v květináči.

Darujte zážitek

Ať už vaše drahá polovička je, či není na hmotné dárky, darováním zážitku nic nezkazíte. V lázních nebo wellness hotelu o vás bude postaráno. Po lázeňské péči se budete cítit jako znovuzrození. Další možnost relaxu je dovolená u moře s all inclusive, která vám zajistí zasloužený odpočinek.

Pro aktivnější páry, které “válení se na pláži” neláká, je výlet s turistikou ideální. Můžete se ubytovat v penzionu a vyrazit za čerstvým vzduchem na túru do hor, případně vylézt nějakou ferratu. Také můžete vzít kola a projet se přírodou po okolí vašeho ubytování. Jste fanoušci umění a architektury? V tom případě můžete vyrazit do zahraničí a tam obdivovat krásy jiných kultur v centrech starých měst.

Překvapte jídlem

Přestože je večeře už tak trochu klišé, je důvod, proč se jím stala. Ať už se jedná o luxusní večeři v drahé restauraci, či o romantickou večeři doma při svíčkách, je to hezký způsob, jak zakončit váš speciální den. Pokud chcete být trochu originálnější, můžete připravit piknik na zahradě, popřípadě v parku. Aby nechyběla výzdoba, vytiskněte své společné fotky a zavzpomínejte na staré časy.

Milujete jídlo? Zážitková degustace pro dva je zajímavým prvkem, jak výročí okořenit. Je úplně jedno, zda preferujete italskou, mexickou, indickou nebo třeba asijskou kuchyni. Nabídek degustace je spousta a určitě si v nich i vy naleznete svého favorita. Můžete ochutnat jídla, o kterých se vám ani nesnilo.

Tip na závěr

Naslouchejte tomu, co vám partner nebo partnerka říká. Často se snažíme vymyslet, jaký dárek by mohl toho druhého ohromit, přestože máme odpověď celou dobu před sebou. Pokud vaše milá už týdny básní o své vysněné kabelce nebo o úžasném parfému, možná se vám snaží něco naznačit. To samé platí i u partnera.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient