19. 7. 2024
Domů » Jak zjistíte, že váš kávovar potřebuje servis

Jak zjistíte, že váš kávovar potřebuje servis

Nejste si jisti, zda váš kávovar potřebuje servis? V ideálním světě by si kávovar dopřál servis každý rok v závislosti na tom, jak často se používá.

Jak často servisovat pozáruční modely

Kávovar se vlivem pravidelného používání zanáší nečistotami, otupují se mlecí kameny a opotřebovávají jednotlivé komponenty. To má vliv na chuť a vůni připravené kávy. Jak poznat, že je čas na servis kávovaru?

Káva chutná jinak

Pokud patříte k milovníkům kávy, dobrý šálek poznáte už podle vůně. Pokud na kávě cítíte nepříjemné podtóny, patrně je třeba kávovar vyčistit. Naši technici provedou kompletní chemické čištění, odvápnění a dezinfekci kávovaru, čímž se odstraní i ty největší usazeniny. Káva po takové očistě bude opět chutnat jako z kavárny.

Parní tryska nepění

Milovníci cappuccina nebo latte se bez parní trysky neobejdou. Jenže vlivem času se parní tryska zanese nečistotami. Tryska má pak potíže s napařováním mléka. Pokud si všímáte, že mléčná pěna není jako obláček, obraťte se na naše techniky ze Zbůchu u Plzně, kteří kávovar v Plzni a okolí vyzvednou zdarma, případně nám jej můžete poslat kurýrem. Kávovar zdarma napojíme na diagnostiku. Kromě zanesení trysky se mohlo pokazit těsnění nebo čerpadlo. Případné závady vám obratem zavoláme a bude záležet na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Opravy kávovarů provádíme do 3 dnů.

Z kávovaru teče voda

Samozřejmě, že z kávovaru teče voda, ale pokud teče tam, kam nemá, je něco v nepořádku. Někdy může jít o vadné těsnění, někdy je třeba najít závažnější problém. Náš pozáruční servis kávovarů zahrnuje kompletní výměnu všech těsnění v kávovaru a závěrečnou tlakovou zkoušku.

Nepamatujete si, kdy byl váš kávovar naposledy servisován

Pozáruční modely doporučujeme servisovat každé 1 – 2 roky. Pokud je kávovar pravidelně servisován, odvděčí se vám dlouhou životností a přípravou chutné kávy, jako když byl nový. Investice do pravidelných servisů se vyplatí, protože následné opravy kávovarů pak bývají finančně nákladné. Pokud se kávovar již nevyplatí opravit, vybrat si u nás můžete ze zánovních či repasovaných modelů za výhodné ceny.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient