24. 6. 2024
Domů » Jak uspět při hledání státních zakázek?

Jak uspět při hledání státních zakázek?

V současné době není vůbec jednoduché uspět v podnikatelském světě. V podstatě nezáleží na tom, v jaké oblasti působíte, protože na každou má nemalý dopad současná koronavirová krize. Pokud chcete získat zajímavé zakázky, u nichž máte jistotu, že vám budou faktury proplaceny včas, zaměřte se na státní zakázky. V následujících řádcích vám prozradíme, jak je úspěšně najít. 

V českých internetových vodách narazíte na spoustu portálů, kde můžete vyhledávat veřejné zakázky. Jedná se například o ePoptávka.cz, ÚředníNástěnka.cz a AAAPoptávka.cz. Jak jednotlivé portály fungují? 

ePoptávka.cz

První možností je ePoptávka.cz, což je zároveň i největší poptávkový systém v České republice. Používají ho statisíce dodavatelů, a to napříč různými odvětvími. Co se týče státních zakázek, najdete je v kategorii Veřejné zakázky, kam každý týden přibude i více než 2 tisíce poptávek. Vybrat si můžete mezi poptávkami od veřejných subjektů (krajské a obecní úřady, státní školská zařízení apod.) a veřejných zakázek jako takových (od ministerstev a podobných orgánů). 

AAAPoptávka.cz

Dalším internetovým portálem je AAAPoptávka.cz, jež pracuje na podobném principu jako výše zmíněná stránka. Funguje od roku 2006, ovšem databázi veřejných zakázek poskytuje od roku 2009. Nemusíte se ničeho bát, protože veřejné zakázky jsou telefonicky ověřovány, a tak vám portál garantuje správnost kontaktních údajů. 

ÚředníNástěnka.cz

Databázi státních zakázek má k dispozici také webová stránka ÚředníNástěnka.cz, která monitoruje takřka deset tisíc zdrojů veřejných zakázek. Všechny jsou rozdělené do přehledných kategorií podle oboru, a tak si najdete jen takové poptávky, o které máte opravdu zájem.

Tip: Zkušenosti s ePoptávka najdete na specializovaných webech.

I v oblasti státních zakázek můžete být úspěšní. Stačí je hledat na správném místě, jako jsou servery ePoptávka.cz, AAAPoptávka.cz a ÚředníNástěnka.cz. 

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient