25. 6. 2024
Domů » Co všechno s sebou brát na kolo?

Co všechno s sebou brát na kolo?

Pokud se chcete cítit co možná nejkomfortněji během svých jízd na kole, jistě moc dobře víte, že základem je mít hlavně kvalitní stroj. Není to však jediná položka na pomyslném seznamu, která vám může zpříjemnit chvilky spojené s aktivní cyklistikou.

K lepšímu zážitku, ale také i pocitu bezpečí, budete potřebovat celou řadu různých vhodných doplňků, které jsou s koly přímo spojené.

Nezbytné ochranné pomůcky

Alfou a omegou je přilba. Tu byste měli mít nasazenou během jízdy vždy. A je docela jedno, jestli míříte jen o pár bloků dál nebo zrovna jedete závody. Na bicyklu ani přilbě se šetřit nevyplatí. Koupit si kokos za pět stovek někde u stánku na pouti není moc dobrý nápad.

V případě nehody se totiž taková helma okamžitě zničí, a vy tak ztratíte ochranu hlavy. Mnohem lepší je zainvestovat do něčeho kvalitnější, co vydrží. Neberte to jako vyhozené peníze. Jde o investici do bezpečnosti.

Také byste měli zvážit pravidelné nošení rukavic na kolo. Ty sice nemají tak výrazné protektivní vlastnosti jako kvalitní přilby, ale také dokáží zabránit ošklivým úrazům způsobených pádem. Navíc zabraňují tvorbě mozolů, což je příjemným bonusem.

Pro lepší jízdu

Když pomineme rukavice, tak cyklistické oblečení obecně nefunguje jako štít, ale při vhodném výběru dokáže udělat jízdu o něco komfortnější.

Třeba takové kraťasy na kolo nebo dres na kolo mohou působit jako rozmařilost. Přitom to jsou věci, které vám mohou hlavně během zdolávání delších tratí výrazně pomoci. Šlapat za vás sice nebudou, ovšem dokáží skvěle odvádět pot, a některé modely jsou dokonce i odolné vůči vodnímu živlu. Když začne znenadání pršet, díky správnému výběru oblečení nemusíte hned zmoknout na kost.

Pro nadšené cyklisty jsou velmi užitečné i batohy na kolo. Ty jsou rovněž většinou nepromokavé. Zároveň poskytují docela velký úložný prostor. Pro schování svačiny a nějakého toho pití jsou rozhodně dostačující.

5/5 - (1 vote)
Tvorba webových stránek: Webklient