24. 6. 2024
Domů » Vybudovat terasu není žádný med, ale výsledek obvykle stojí za to

Vybudovat terasu není žádný med, ale výsledek obvykle stojí za to

Každý by asi chtěl mít na zahradě nějakou formu posezení, nicméně ne všichni vědí, jak se k tomu postavit. Mnoho lidí prostě pouze vytáhne ven stůl a pár židlí, což není zrovna vizuálně podmanivé řešení, nemluvě o praktičnosti.

Chcete-li přeci jen něco lepšího, určitě byste měli alespoň zvážit stavbu terasy. Nejde o nic extra náročného ani drahého, ale rozhodně vás takový projekt pár desítek tisíc stát bude, nemluvě o čase a vynaložené práci. Když však vše uděláte správně, nakonec budete s výsledkem určitě spokojeni.

Dřevo má pořád řadu výhod

Zásadní pro terasu nejsou jen její rozměry, ale také vhodně vybraný materiál. V dnešní době si člověk může skutečně vybírat. Hlavně podlahu lze postavit už z kdečeho. Dnes je asi největší poptávka po betonové dlažbě, která poměrně dobře vypadá a zároveň ji jen tak něco nepoškodí.

Dlažba tohoto typu je však studená a trochu neosobní. Chcete-li naopak něco hřejivého, z čeho sálá charakter, vaše volba by měla padnout na dřevo. Nejedná se sice o úplně bezproblémovou surovinu, ale terasa z něj vypadá skvěle. Když vše uděláte jako podle učebnice, nakonec vám takováto dřevěná konstrukce může dobře sloužit i několik desetiletí.

Moderní pomocníci

Stavba terasy svépomocí je docela obtížná práce, takže byste si měli pořídit krom jiného i dobré nástroje a vhodné pomocníky. Těmi nemusí být pouze lidé, ale také kupříkladu nerezové vruty sloužící k upevnění konstrukce. Jsou levné a svou práci udělají skvěle.

Nemáte-li podloží na sto procent rovné, určitě se vám budou hodit i rektifikační terče, které se používají k dorovnání sklonu. Zapomenout byste neměli ani na distanční podložky, ideálně od Gardina.cz. S jejich pomocí totiž dokáže podlaha lépe dýchat, což krom jiného vede i k omezení tvorby vlhkosti a tím pádem ke snížení hrozby hnití, případně výskytu plísní.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient