10. 12. 2023
Domů » Tapeta pro každý interiér

Tapeta pro každý interiér

Spousta lidí si před Vánoci bere dovolenou, aby svůj příbytek zdokonalili a svátky slavili v novém a čistém. Nezřídka jde o malování, gruntování, nebo i větší úpravy. Jak letos pojmete adventní přípravy vy? U nás je vždy před Vánoci největší shon. Venku už je práce hotová, takže se můžeme zaměřit na interiér. Není to jen pečení tradičního cukroví a úklid, co nás v době adventu zaměstnává. U nás je advent zasvěcen úpravám domova. Než se pustíme do generálního úklidu, naplánujeme si změny, které chceme v některé místnosti provést, renovujeme, upravujeme prostor, pořizujeme nový nábytek a předěláváme či zdokonalujeme uspořádání prostoru.

Proč i do pracovny

Tentokrát jsme si na paškál vzali pracovnu. Jde o menší místnost, kde bylo třeba dokončit fajnovou omítku, vymalovat a pořídit chybějící nábytek. Místnosti jsou u nás tradičně bílé, pracovna je však místem inspirace, kde byste měli načerpat novou energii pro práci, tvůrčí nápady, ale zároveň je místem, kde se potřebujete soustředit. Bílé stěny příliš inspirativní nejsou, proto jsme zvolili jinou možnost – tapety.

S opakujícími se vzory jsme se nějak neztotožnili, ale velmi nás zaujaly fototapety. Nejsme příliš vysazeni na klasická zenová zátiší, a tak jsme hledali jinou možnost, jak pracovnu vytapetovat tak, abychom se v ní cítili příjemně a byla pro nás inspirující. Vybrali jsme tapetu s dekorem pralesa, uprostřed zeleně se člověk cítí svobodně jako v divočině. Výhodou fototapety je, že se skládá z několika málo částí, navíc je vliesová, takže se lepí velmi dobře. Lepidlo se nanáší na zeď, manipuluje se zde pouze se suchými pruhy tapety, takže je eliminována velká část nepořádku oproti lepení papírové tapety. Vše jsme stihli rychle, pracovna se stala příjemným prostorem, kam se uchylujeme nejen kvůli samotné práci, ale také pro inspiraci a pro chvíle klidu a přemýšlení v příjemném prostředí.

Jak se vám článek líbil?
Tvorba webových stránek: Webklient